piątek, Wrzesień 22, 2017
Strona główna > Rodzinnie > Dom przystosowany dla dzieci

Dom przystosowany dla dzieci

Rodzice na pewno domyślają się, że nie są w stanie wszystkiego zaplanować, nie ważne jak bardzo mocno by się starali, nasze pociechy zawsze mogą zaskoczyć nas czymś, co bez dwóch zdań, wprawi nas w osłupienie, lub nawet przerazi. Między innymi dlatego warto zastanowić się, co nasze pociechy mogą sobie zrobić w domu, jak tylko dowiemy się, że zostaniemy rodzicami i od razu podjąć kroki, które będą w stanie pozwolić nam zapobiec tego typu sytuacjom.

dom przystosowany do dzieci

Doskonałym przykładem może być chociażby sytuacja, w której bardzo ciekawska pociecha otworzy szufladę w kuchni, która najprawdopodobniej będzie nieco wyżej od niej, ponieważ tą będzie najłatwiej wyciągnąć, a nie wiedząc jak daleko może to zrobić, to zrobi to do samego końca i jeśli w danym meblu nie będzie odpowiednich blokach, to nasze dziecko zrzuci na siebie całą wyciągniętą szufladę i to już może być niebezpieczne, a warto pomyśleć o tym jeszcze, że w tym miejscu mogły znajdować się przykładowo ostre noże i reszta sztućców.

Kolejnym bardzo niebezpiecznym przypadkiem, który jest bardzo prawdopodobny, jest fakt, że w trakcie biegu po domu, nasze dziecko po prostu uderzy się w coś twardego swoją głową, nie trzeba chyba nikomu mówić jak bardzo jest to niebezpieczna sytuacja. Nie oznacza to wcale, że musimy kupować wszystkie meble do kuchni od nowa, lub zmieniać meble w całym domu, tak by były dopasowane do dzieci. W każdym sklepie jesteśmy w stanie znaleźć ciekawe akcesoria i nakładki, które może nie będą niwelować wszystkie zagrożenia, ale na pewno zminimalizują ich większość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *