piątek, Wrzesień 22, 2017
Strona główna > Transport > Sposoby na lepszą pracę akumulatora

Sposoby na lepszą pracę akumulatora

Ostatnio pojawiły się wiadomości, że to wcale nie niska temperatura powoduje duże zniszczenia akumulatora. Tak naprawdę większe spustoszenie sieje wysoka temperatura. Ciepło powoduje odparowanie cieczy w akumulatorze, a tym samym uszkadza jego wewnętrzną strukturę. Dlatego warto sprawdzać swój akumulator, kiedy robi się gorąco.

 

Sposoby na akumulator

Jednym z powodów skrócenia żywotności akumulatora jest przegrzanie. Akumulator może zbyt szybko się ładować, zazwyczaj przez regulator napięcia.

lead-accumulator-149612__340

To może prowadzić do powolnej śmierci akumulatora. Ponadto, w przypadku niskich temperatur, może się zwiększyć grubość oleju silnika. To powoduje, że silnik trudniej się uruchamia, a akumulator będzie musiał ciężej pracować. Czynniki te prowadzą do twardego rozruchu.

Co możemy zrobić?

Należy przede skupić się na właściwej pielęgnacji samochodu. Przede wszystkim upewnijmy się, instalacja elektryczna znajduje się na odpowiedniej pozycji podczas ładowania akumulatora. Przeładowanie może prowadzić do zbyt niszczenia się akumulatora. Jeśli akumulator należy do typu, który należy uzupełniać regularnie, sprawdzajmy go. Dodajmy wodę destylowaną w razie potrzeby. Należy dokładnie sprawdzić akumulator, jeśli reflektory i światła we wnętrzu świecą się słabiej. Górna część akumulatora powinna być czysta. Stosując te rady, przedłużymy żywotność naszego akumulatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *