piątek, Wrzesień 22, 2017
Strona główna > Transport > Wskazówki dla nowych kierowców

Wskazówki dla nowych kierowców

Nigdy nie jest za wcześnie, aby uczyć się, jak dbać o swój samochód. Warto więc zapoznać się z naszymi wskazówkami, aby uniknąć kłopotów w przyszłości.

cv

Podstawowe zasady

Przede wszystkim zawsze stosuj się do profilaktycznego planu konserwacji pojazdu. Po drugie upewniaj się, że Twój samochód jest sprawdzany, w ten sposób unikniesz kłopotów. Rozwiąż wcześnie problem, aby uniknąć wszelkich niedogodności i potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa. Zrozumienie podstaw pielęgnacji samochodu jest bardzo ważne, ponieważ zapewnia bezpieczną jazdę. Warto chronić swój samochód.

Kluczowe elementy

Przede wszystkim sprawdź dokładnie wszystkie płyny, w tym olej silnikowy, wspomagania kierownicy, hamulców i skrzyni biegów, a także rozpuszczalnika/płynu wycieraczek. Sprawdź, czy przewody i pasy nie są popękane, kruche i postrzępione albo poluzowane i mające oznaki nadmiernego zużycia. Sprawdź, czy ewentualnie trzeba wymienić akumulator. Musisz zweryfikować, czy połączenie jest czyste, szczelne i odporne na korozję. Co roku sprawdź dokładnie układ hamulcowy i okładziny, tarcze i bębny hamulca, przy każdej wymianie oleju. Układ wydechowy nie może wyciekać, być uszkodzony i złamany. Dlatego być uważnym na wszelki hałas. Przecieki wydechowe mogą być bardzo niebezpieczne i muszą zostać naprawione bezzwłocznie. Strój silnik, aby miał dużą moc i był oszczędny, pod względem zużycia paliwa, emisji gazów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *