piątek, Wrzesień 22, 2017
Strona główna > Dom i ogród > Jak podzielić przestrzeń w mieszkaniu?

Jak podzielić przestrzeń w mieszkaniu?

Mały mieszkanie nie stanowi przeszkody na drodze do znalezienia w nim ukojenia. Nawet w kawalerce można wygospodarować przestrzeń do wszystkich najważniejszych dla nas zajęć. Musimy tylko wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Przestrzeń sypialna. To oczywiste. Niech stanowi ona coś zupełnie odrębnego. Dlatego nie ustawiajmy zbyt wielu rzeczy wokół łóżka. Ma ono być oazą spokoju. Jeśli nie mamy osobnego pokoju na sypialnię, możemy je odgrodzić parawanem.

sa

Kuchnia wcale nie musi być gigantem. To może być zwykły aneks. Najważniejsze jest, aby była dobrze zorganizowana i ładnie się prezentowała. Dlatego warto zainwestować w kilka podwieszanych półek i designerskie opakowania na produkty (słoiki, pudełka, itp). Powinna być też dobrze wywietrzona. Jeśli nie masz w jej pobliżu okna zainwestuj w okap, który będzie ci służył wiele lat.

Salon – czyli miejsce na rozrywkę. Oprócz potrzebnych ci sprzętów umieść w nim wygodną sofę lub kanapę. A jeśli nie masz na to miejsca to zastąp kanapę świetnymi pufkami w stylu dopasowanym do twojego mieszkania (np.: poduchy w stylu indyjskim lub pufy-piłki, itp.).

Miejsce do pracy! Wbrew pozorom twoja kawalerka posiada także kącik do pracy. Dosłownie. Wystarczy jeden kącik z niewielkim narożnym biurkiem. Do tego wygodne krzesło. Na ścianach: półka oraz tablica korkowa.

Minimalizm też może być wygodny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *