piątek, Wrzesień 22, 2017
Strona główna > Uroda i zdrowie > Amigdalina – bardzo dobre lekarstwo

Amigdalina – bardzo dobre lekarstwo

W poszukiwaniu leku na raka, chorzy szukają sposobów, by zniwelować guzy nowotworowe, sięgając nawet metod niekonwencjonalnych. Często są to zasłyszane czy wyszukane w Internecie substancje . Jedną z nich jest amigdalina, czyli witamina B17 (która jednak nie zasługuje na to miano, gdyż sama w sobie witaminą nie jest), która została okrzyknięta skutecznym sposobem na walkę z rakiem. Jednak czy słusznie?

Znajdująca się w owocach, a w szczególności ich pestkach, amigdalina ma gorzkawy aromat i posmak. Jej zwolennicy wykazują, jakoby miała ona właściwości „atakowania” komórek rakowych przez rozkładający się cyjanowodór. Jednak lekarze napominają, że zajmuje on nie tylko guzy nowotworowe, lecz również inne komórki organizmu.

 

vc

Brak badań potwierdzających skuteczne działanie amigdaliny, natomiast wiele jest tych, które wykazują na jej szkodliwe właściwości, które nasilają się przy dodatkowym stosowaniu preparatów zawierających kwas askorbinowy, czyli witaminę C. Potwierdzono również pogorszenie funkcji trawiennych i wchłaniania substancji związane z regularnym stosowaniem witaminy B17.

W przypadku zdiagnozowania nowotworu, chorzy starają się temu przeciwdziałać, często niestety na własną rękę, myśląc, że sami najlepiej wiedzą, co jest dla nich odpowiednie. Jednak każde działania związane z podjęciem kuracji, czy to amigdaliną, czy inną substancją, powinny być skonsultowane z lekarzem prowadzącym, gdyż skutki nieodpowiednio dobranych składników mogą być tragiczne. Dodatkowo warto sprawdzać źródła, z których pozyskujemy substancje – z tych budzących wątpliwości najlepiej zrezygnować, chociaż nierzadko będą kusiły niższą ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *